Jak przygotować magazyn lub halę do odbioru inwestorskiego?

Oddanie nowej hali, czy magazynu do użytku, wiąże się zazwyczaj z dużymi emocjami. Moment ten stanowi krok w przód dla inwestora, który kontroluje budynek i potwierdza, że został on wykonany zgodnie z założeniami. Zanim jednak nowa powierzchnia będzie mogła być w pełni wykorzystana, trzeba dopełnić kilku formalności, określanych zbiorczo, jako odbiór inwestorski.

Konieczne jest więc pełne przygotowanie powierzchni, polegające m.in. na oczyszczeniu jej z pozostałości po remoncie, czyli wykonanie kompleksowej usługi sprzątania. O czym należy pamiętać, przygotowując halę lub magazyn do odbioru inwestorskiego?  

Szeroki zakres usług

Przygotowywanie hali do odbioru inwestorskiego obejmuje zakrojone na szeroką skalę działania sprzątające, które powinny być wykonane przez profesjonalistów. Nasza firma, posiada wieloletnie doświadczenie, które pozwala na szybkie i dokładnie oczyszczenie każdej powierzchni. Wykorzystujemy sprzęt najnowszej generacji, dzięki czemu sprzątanie miejsc takich, jak obiekty przemysłowe, hale produkcyjne, czy hale magazynowe przebiega według najwyższych standardów. Dzięki innowacyjnemu działaniu stosowanych przez nas przyrządów możliwe jest zachowanie doskonałego wyglądu pomieszczeń na dłużej, nie tylko na czas odbioru inwestorskiego. Kompleksowy zakres usług wykonywanych przez naszych specjalistów obejmuje wszystkie części obiektu, dzięki czemu porządek panuje zarówno w głównej partii budynku, jak i w zapleczu biurowym, czy zapleczu socjalnym. Metody, jakimi się posługujemy, dobieramy w zależności od powierzchni, z jaką się stykamy, tak by były one zarówno skuteczne, jak i w pełni bezpieczne. Nasze główne wartości to wysoka jakość świadczonych usług i dbałość o środowisko.

Przygotowanie do odbioru inwestorskiego 

Co wchodzi w skład kompleksowego przygotowania obiektu do odbioru inwestorskiego? Przede wszystkim jest to doczyszczanie sufitu, czyszczenie i odkurzanie całej konstrukcji, a także mycie okien, mycie świetlików poliwęglanowych, mycie elementów oświetlenia, czy wentylatorów. Dzięki wspomnianemu już specjalistycznemu sprzętowi w zakres naszych usług wchodzi także czyszczenie elewacji wewnętrznej i zewnętrznej, mycie różnego typu bram, delikatne mycie paneli słonecznych, czyszczenie posadzek przemysłowych (w tym powstałych na bazie betonu). Oczywiście każda sytuacja jest inna, dlatego wszystkie nasze metody dopasowujemy do profilu danej firmy. Prace przeprowadzana w halach przeznaczonych do sektora spożywczego i przetwórstwa żywności mają inny przebieg, niż działania wykonywane w budynkach dedykowanych przemysłowi ciężkiemu. 

Usługi sprzątające – na co zwrócić uwagę?

Jako że przygotowanie dużych obiektów, takich jak hale i magazyny, wiąże się z pracami na wysokości, konieczne jest skorzystanie z usług firmy, która posiada wszystkie wymagane pozwolenia. Wybór naszych usług stanowi gwarancję, że wszystkie działania zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowanych pracowników, których umiejętności poświadczają zdobyte certyfikaty. Ich wiedza i doświadczenie pozwalają przygotować każde pomieszczenie od sufitu, aż po detale znajdujące się na podłodze. Takie profesjonalne podejście sprawia, że wszelkie zaplanowane prace przebiegają terminowo, nawet gdy w trakcie wykonywania zlecenia pojawiają się nowe potrzeby. Warto pamiętać, że wycena kompleksowego przygotowania pod odbiór inwestorski ma charakter indywidualny i jest uzależniona od zakresu wykonanych prac, powierzchni wymagającej oczyszczenia oraz od wyznaczonego terminu.