Jak skutecznie prać wykładziny?

Odpowiednio dobrana wykładzina to klucz do pięknej aranżacji, która sprawia, że wnętrze wygląda elegancko, a jednocześnie przytulnie. Niestety, utrzymanie jej w czystości nie zawsze jest łatwe, szczególnie gdy za oknem rozpoczyna się sezon jesienno-zimowy.  Jak skutecznie prać wykładziny? I czy domowe sposoby zawsze wystarczą? 

Pranie wykładziny – domowe sposoby

Oczywiście, by zachować dobry stan wykładziny, warto dbać o nią regularnie. Podstawą jest systematyczne odkurzanie i usuwanie nowopowstałych plam. Warto pamiętać, że zanim przystąpimy do właściwego czyszczenia, należy także sprawdzić, czy wykładzina może mieć kontakt z wodą. Jeśli tak, należy dobrać odpowiednie środki czyszczące. Muszą one być jednocześnie skuteczne, by usunąć plamę, jak i delikatne, by nie uszkodzić materiału. Te specjalistyczne produkty tworzą aktywną pianę, która pomaga zapomnieć o  zanieczyszczeniach i odświeżają górę splotu. Niestety, nasze działania mogą nie wystarczyć. Domowe sposoby często zawodzą, gdy powierzchnia jest duża, kolor wykładziny jasny, a nagromadzony brud to efekt wieloletniego zwlekania z praniem. Co możemy wtedy zrobić? Warto skorzystać z profesjonalnych usług.

Fachowe sposoby na wykładzinę

W skład naszej oferty wchodzi innowacyjne pranie wykładziny, które pozwala cieszyć się spektakularnymi efektami. Dzięki użyciu nowowczesnych metod, opierających się na specjalnym odkurzaczu piorącym możemy usunąć nawet głęboko zlokalizowane zanieczyszczenia, co daje efekt maksymalnej świeżości. Oprócz czyszczenia i odtłuszczania ważna jest też funkcja zbierania wody, która pozwala na osuszenie powierzchni. To znacznie skraca czas potrzebny na wyschnięcie powierzchni i umożliwia szybki powrót do jej eksploatacji. W naszej pracy używamy także doskonałej jakości produktów, które już w kilka minut usuwają nawet najbardziej trudne plamy, bez uszkodzenia delikatnej wykładziny. To one sprawiają, że nawet defekty wywołane gumą, czy plasteliną, nie stanowią dla nas wyzwania. Doskonale poradzimy sobie także z wykładziną typu shaggy o długim włosiu, w którym najczęściej gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Nasza oferta skierowana jest zarówno do indywidualnych odbiorców, jak i do firm, gdzie wykonujemy kompleksowe sprzątanie pomieszczeń biurowych