Jak fachowo posprzątać biuro?

Działanie firmy wiąże się z wieloma elementami, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Jednym z obowiązków pracodawcy jest m.in. zadbanie o to, by w przestrzeni biurowej panował ład i porządek. Jednak jak uzyskać taki efekt, szczególnie gdy pomieszczeń jest wiele, a pracowników jeszcze więcej? I na czym polega fachowe sprzątanie bura? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Sprzątanie biura – dlaczego ważne?

Biuro kojarzy nam się z pomieszczeniem, w którym wykonujemy jedynie pracę umysłową. Czy to oznacza, że nie pojawiają się tam zanieczyszczenia? Nic bardziej mylnego! Właśnie dlatego biuro powinno być sprzątane przez ekipę fachowców i to nawet wtedy, gdy poszczególni pracownicy dbają o jego wygląd i dobry stan. 

Przestrzeń biurowa to wizytówka naszej firmy i miejsce, w którym spotykają się zarówno kontrahenci i klient, jak i pracownicy. Porządek, jaki w nim panuje, ma bezpośredni wpływ na komfort pracy tych ostatnich. Jednak to nie wszystko. Pierwsze wrażenie, jakie odnosimy po wejściu do biura, kształtuje naszą opinię o danej placówce. Korzystanie z pomocy fachowej ekipy sprzątającej nie jest więc wymysłem, ale czymś, co przynosi wymierne korzyści i procentuje. To dobra inwestycja w mocną opinię naszej firmy i jej lepszą pozycję na rynku.

Oczywiście, każda przestrzeń biurowa jest inna. Planując skorzystanie z profesjonalnych usług, warto wziąć pod uwagę m.in. ilość pomieszczeń, ich ogólną powierzchnię, czy liczbę pracowników, która z nich korzysta. Dzięki takiej analizie będziemy w stanie ocenić, jakie elementy wymagają regularnej pielęgnacji i jaka powinna być częstotliwość planowanych prac.

Najważniejsze elementy

Buro pełne jest powierzchni, które należy czyścić i pielęgnować w sposób fachowy. Uporządkowanie i odkażenie powierzchni, takich jak biurka, czy krzesła to podstawa efektywnej pracy w dobrych warunkach. Ważne są także powierzchnię, po których się poruszamy. Niektóre z podłóg są mniej wymagające, szczególnie gdy w grę wchodzą panele, czy płytki. W wielu biurach stosuje się jednak wykładzinę, która szybko gromadzi w sobie brud, a co za tym idzie, przestaje wyglądać estetycznie. O jej wygląd należy dbać przy użyciu nowoczesnych środków, które usunąć zanieczyszczenia, ale nie uszkodzą powierzchni.  

Fachowe sprzątanie na co dzień

W sprzątaniu biur ważna jest regularność. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest to miejsce, z którego korzysta wiele osób. Żeby zachować czystość, a przy tym zapewnić wysoki poziom higieny, niektóre czynności powinny być wykonywane codziennie. O co należy zadbać w pierwszej kolejności? Przede wszystkim o toalety, które stanowią siedlisko różnych drobnoustrojów. Korzysta z nich każda osoba pracująca w biurze, a panujące tam wilgotne środowisko stwarza doskonałe warunki dla rozwoju niekorzystnych czynników. Toalety należy więc sprzątać codziennie i to z użyciem dobrej jakości środków i nowoczesnych metod, które wyróżniają profesjonalną ekipę sprzątającą.  

Jednak łazienka to nie jedyne często wykorzystywane miejsce. Każdy pracownik korzysta także z kuchni, gdzie przygotowywana jest kawa, czy podgrzewane są posiłki. Oczywiste jest, że powierzchnie, jakie się tam znajdują, także wymagają sprzątania i to nawet wtedy, gdy zabrudzeń nie widać gołym okiem. W kuchni ważne jest także zachowanie odpowiedniej higieny, by spożywanie posiłków nie wiązało się z późniejszymi dolegliwościami. Istotne jest m.in. dokładne umycie zlewu, mikrofali, czy powierzchni ekspresu do kawy. 

Tereny zielone

Jednak, czy fachowe sprzątanie biur obejmuje tylko wnętrze budynku? Oczywiście, że nie!  Profesjonalna ekipa zadba także o teren zielony na zewnątrz, który wymaga uporządkowania i opieki. Jeśli Twoje biuro jest otoczone przez rośliny, w tym żywopłot, ważnym elementem będzie jego przycięcie i pobycie się wyschniętych części. Jeśli na zewnątrz znajduje się parking, warto pamiętać o jego regularnym zamiataniu, a  w zimie – odśnieżaniu. Taka dbałość jest bardzo ważna, ponieważ teren przed biurem także świadczy o naszej firmie i może z jednej strony stać się jej wizytówką, a z drugiej – antyreklamą.  

Oczywiście fachowe sprzątanie jest zależne od wielu czynników. Pod uwagę należy wziąć m.in. porę roku, przewidywaną pogodę, czy specyfikę naszego otoczenia. Jednocześnie ważne jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, ponieważ zadbanie o elementy, takie jak kostka brukowa, wiążę się z wysiłkiem i wymaganiami technicznymi.  

Fachowa pomoc 

Skoro więc wiesz już, jak ważne jest utrzymanie porządku w biurze – czas działać. Wybierz firmę, która nie tylko zadba o poszczególne pomieszczenia, ale także doradzi, jaka forma działania będzie najlepsza w Twoim wypadku. Już dziś sprawdź naszą ofertę i wybierz dynamicznie rozwijającą się firmę, która działa na terenie całego województwa mazowieckiego. 

Nasza ofert obejmuje najważniejsze elementy, które pozwolą Ci zachować czystość w pomieszczeniach biurowych. Swoje działanie dopasowujemy do Twoich potrzeb, tak by wszystko odbywało się dyskretnie i w najkorzystniejszym czasie. Sprzątanie przeprowadzane jest na bazie profesjonalnych środków czyszczących, takich marek jak TASKI i HENKEL, które nie uczulają i doskonale radzą sobie z zanieczyszczeniami. Dysponujemy profesjonalnymi narzędziami, dzięki którym możemy skutecznie i dokładnie porządkować również trudno dostępne miejsca. Dodatkowo wśród usług porządkowych oferowanych przez naszą firmę sprzątającą, znajduje się serwis dzienny, obejmujący m.in. ustawiczne dbanie o idealną czystość drzwi wejściowych, gablot, elementów metalowych, łazienek i wszystkich innych ważnych elementów, które są kluczowe w oddziaływaniu Partnera na jego kontrahentów i Gości. 

Dlaczego warto wybrać właśnie nas? Przede wszystkim dlatego, że zapewniamy doskonałą jakość usług i efekty, których naprawdę potrzebujesz. Działamy szybko i efektywnie, a naszą ogromną zaletą jest wieloletnie doświadczenie, które pozwala na odnalezienie się nawet w wymagającej sytuacji. Już dziś sprawdź naszą ofertę!